ВІЛЬШАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ВІЛЬШАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ВІЛЬШАНСЬКА РАЙОННА РАДА
  • Вільшанський район
    • Історична довідка
    • Адміністративно-Територіальний устрій
    • Карта району
  • Вільшанська районна рада
    • Голова Вільшанської районної ради
    • Заступник голови Вільшанської районної ради
    • Керуючий справами Вільшанської районної ради
    • Виконавчий апарат Вільшанської районної ради
    • Депутатський корпус Вільшанської районної ради
    • Президія Вільшанської районної ради
    • Постійні комісії Вільшанської
  • Сесійна діяльність
    • Проекти рішень Вільшанської районної ради
    • Рішення Вільшанської районної ради
    • Протоколи пленарних засідань Вільшанської районної ради
    • Рішення постійних комісій
    • Протоколи постійних комісій
  • Доступ до публічної інформації
    • Завдання та функції
    • Фінансові ресурси
    • Зразки інформаційних запитів
    • Районний бюджет Вільшанської районної ради
  • Запобігання корупції
    • Актуально
    • Декларації
    • Очищення влади
    • Проходження перевірки
  • Комунальна властність
    • Нормативна база
    • Інформаційна база
    • Робота комунальних підприємств
    • Гаряча інформація
  • Електронна приймальня
    • Звернення
    • Порядок оформлення звернень
    • Контакти

Актуально

Нові правила декларування у 2020 році

18 жовтня 2019 року набув чинності Закон України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким внесено зміни в т.ч. і до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

У зв’язку з цим розширено поняття «близькі особи». Відтепер ними також стали: двоюрідні брати і сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка.

Також відповідно до положень статті 23 Закону «Обмеження щодо одержання подарунків» та статті 27 Закону «Обмеження спільної роботи осіб» відтепер від цих осіб можна буде отримувати подарунки, проте публічним службовцям заборонено мати таких близьких осіб у прямому підпорядкуванні.
Змінено поняття «члени сім’ї» – відтепер подружжя та неповнолітні діти вважаються членами сім’ї незалежно від спільного проживання.

З 1 січня 2020 року в декларації необхідно буде зазначати інформацію про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Підлягатимуть декларуванню:
– трасти;
– криптювалюта, як нематеріальний актив;
– лише отримані доходи, нараховані не підлягатимуть декларуванню;
– банківські та інші фінансові установи, у яких відкриті рахунки або

зберігаються кошти, інше майно. Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї) або зберігаються кошти, інше майно. Такі відомості включають дані про тип та номер рахунку, дані про банківську або іншу фінансову установу, осіб, які мають право розпоряджатися таким рахунком або мають доступ до індивідуального банківського сейфа, осіб, які відкрили рахунок на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї.

У декларації тепер буде зазначатися інформація не лише станом на останній день звітного періоду, але й якщо об’єкт декларування перебував у володінні або користуванні не менше півроку.

Ще однією цікавою новелою є те, що членами сім’ї для вимог фінансового контролю вважатимуться особи, які спільно проживали не менше 183 днів, а не лише станом на останній день звітного періоду. У цілях розділу VII цього Закону членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.
З першого січня 2020 року повідомлення про суттєві зміни у майновому стані потрібно подавати не лише у разі отримання доходу, придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів, але й у разі здійснення видатку на таку суму.
При цьому такі повідомлення подаватимуть лише службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Важливо зазначити про можливість подання виправленої декларації не більше трьох разів упродовж семи днів після подання декларації суб’єктом декларування.

Розпочався черговий етап подачі декларації!

З 01 січня 2019 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

З метою своєчасного заповнення декларації на сайті НАЗК та подання її у належний Законом строк радимо заздалегідь перевірити термін дії та належне функціонування особистого електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Також  повідомляємо, що на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром, відповідями на поширені питання при роботі з Реєстром та іншими матеріалами з питань електронного декларування.

У разі виникнення проблем технічного характеру Ви можете звернутись до служби технічної підтримки за тел.: +38(044)200-06-94 або адресою електронної пошти  support@nazk.gov.ua

Згідно з пунктами 1-3 ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ Закону України “Про запобігання корупції” від 14.10.2014 р. № 1700-VII, цей закон введено в дію 26.04.2015 року.

До початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”.

Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, але не раніше 1 січня 2017 року.”.

{Абзац другий пункту 2 розділу ХІІІ із змінами, внесеними згідно із Законом № 928-VIII від 25.12.2015}”

До приведення у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу” з технічною можливістю виходу на сайт Верховної Ради України

Звертаємо увагу на пункти 3, 4, 8, 16 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 року № 301 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”(далі – Зміни), а саме:

пункт 3 Змін: до підпункту 234 пункту 4 Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1996 р. № 912: “234) здійснює організаційні заходи щодо своєчасного щорічного подання державними службовцями декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”;” – (набирають чинності з 1 січня 2016 року);

пункт 4 Змін: до Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. № 731:

1) у розділі 1:пункт 21 викласти в такій редакції:

“21) медична довідка про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ, щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я (у разі проходження особою спеціальної перевірки);”;

пункт 3 виключити (“декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру”); – (набирання чинності з 1 січня 2016 року);

2) у розділі 3:

абзац третій виключити (“Декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру подається в порядку та за формою, передбаченими Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”); – (набирає чинності з 1 січня 2016 року );

в абзаці четвертому слова “Про засади запобігання і протидії корупції” замінити словами “Про запобігання корупції”.

пункт 8 Змін: до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169:

1) в абзаці п’ятому пункту 7 слово “безпосередньо” замінити словом “прямо”;

2) у пункті 13: (набирання чинності з 1 січня 2016 року)

абзац шостий виключити;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

“Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку, визначеному Законом України “Про запобігання корупції”.”;

пункт 16 Змін: до Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013 р. № 706 “Питання запобігання та виявлення корупції” – набрання чинності з 29.05.2015 року.

Recent Posts

Рішення позачергової 33 сесії

Про внесення змін до рішення районної ради від 13.12.2019 року №385 «Про районний бюджет Вільшанського району на 2020 рік» 11302200000 (код бюджету). Про присвоєння звання «Почесний громадянин [...]

More Info

Результати голосування позачергової 33 сесії районної ради

Про внесення змін до рішення районної ради від 13.12.2019 року №385 “Про районний бюджет Вільшанського району на 2020 рік.pdf Про присвоєння звання Почесний громадянин Вільшанщини [...]

More Info

26 серпня 2020 року відбулася позачергова 31 сесія Вільшанської районної ради сьомого скликання на якій згідно Порядку денного прийнято рішення щодо  присвоєння звання «Почесний громадянин [...]

More Info

26 серпня 2020 року на позачерговій 31 сесії Вільшанської районної ради сьомого скликання рішенням № 412 ПАРАНЧЕВСЬКОМУ МИКОЛІ ПАВЛОВИЧУ присвоєно звання «Почесний громадянин Вільшанщини». МИКОЛА [...]

More Info
Powered by WordPress | theme Layout Builder